MaxiPC, s.r.o., Konštantínova 6, 080 01 Prešov  *** Servis a predaj výpočtovej techniky **** BGA Rework ***  tel.: 051 - 748 14 29
 
BGA Rework
 
Oprava notebookov
 
Oprava LCD monitorov
 
Oprava počítačov
 
Oprava dát z HDD
 
Internet a siete
 
Predaj
 
Notebooky repasované
 
LCD monitory repasované
Počítače repasované
Kontakt
 
 
 
 
 
 


                                      ACHU IR PRO SC
BGA Rework

Naša spoločnosť MaxiPC, s.r.o. vykonáva opravy základných dosiek notebookov, PC, herných konzol PS2, PS3, XBOX a grafických kariet aj na úrovni BGA čipov. (BGA - Ball Grid Array - typ púzdra s vývodmi vo forme matice guličiek). BGA rework (BGA prepracovanie) vykonávame na zariadeni ACHI IR PRO SC - BGA Rework station. Je to špeciálne zariadenie na opravu alebo výmenu všetkých typov BGA obvodov.

BGA Rework profesionálne prevádzame na súčiastkovej úrovni pomocou IR (infračerveného) vrchného a spodného ohrevu s použitím počítačovo riadených teplotných profilov pre olovnaté alebo bezolovnaté pájky(lead, lead-free). Spôsob opravy technológiou BGA Rework je pre zákazníka viacnásobne lacnejší, ako výmena celej základnej dosky. Pomocou tejto technológie dokážeme opraviť alebo vymeniť všetky druhy čipov v púzdrach BGA a všetky SMD súčiastky.

                                                                                          BGA Rework vykonávame na úrovni:
                                                              
BGA Reflow - spájkovanie pretavením                                         
Táto oprava je jednoduchšia ako BGA Reballing. Je to v podstate nové prespájkovanie, pretavením pájky s použitím infračervenej technologie pretavenia spojov BGA čipu, ktoré sa poškodili prehriatím. Pri oprave pretavením sa infračerveným teplom znovu pripoja spoje, ktoré sa prehriatim odpojili. V niektorých prípadoch však táto metóda nemusí priniesť očakávaný výsledok, najmä ak je materiál (guličky) príliš zoxidovaný. V takom prípade sa nemá čo pretaviť a výsledkom býva uplne nefunkčný BGA čip, ktorý neplní svoju funkciu. Potom neostáva nič iné, len guličku vymeniť pomocou metódy BGA Reballing. Pri použití zariadenia ACHI IR PRO SC sa dá u tejto metódy opráv dosiahnúť až 80% úspešnosť. Tento druh opravy je menej pracný a tým pádom aj menej finančne náročný.
  
                                        

 

BGA Reballing  – preguličkovanie
BGA Reballing - oprava preguličkovaním je špecifická tým, že BGA čip sa znova pripojí k základnej doske množstvom malých vodivých spojov - guličkami. Pomocou BGA Rework stanice s použitím teplotného profilu lead alebo lead-free sa čip odpojí od základnej dosky. Pôvodné miesto umiestnenia čipu aj čip samotný sa musí
dokonale vyčistiť od zbytku pájky. V špeciálnom prípravku s použitím planžety pre daný čip, sa tento znova preguličkuje a pomocou správneho teplotného profilu sa guličky roztavia na plošky čipu. Po preguličkovaní sa čip osadí na pôvodné miesto na základnej doske v BGA Rework stanici a pri aplikácii prednastaveného teplotného profilu sa pritaví k základnej doske. Pri tejto metóde opravy sa dosahuje až 100% úspešnosť, pokiaľ obvody čipu neboli pred opravou elektronicky poškodené. V takom prípade sa musí čip vymeniť za nový. Tento druh opravy je technický náročný a pracný, z čoho sa odvíja aj vyššia cena za takto prevedenú opravu.


 
odcinovanie  reballing kit    reballing    displej    nvidia